Добавить в избранное Домой  Контакты  Карта сайта 
 • Изучение испанского языка по Скайпу
 • Объявления
 • Фотографии Испании
 • Словарь
 • Форум
 • Туризм в Испании
 • Пользовательского поиска
  Новости

  Ми вміємо бути разом - засідання Громадської Ради при Посольстві України в Іспанії 17.02.2008

  Ми вміємо бути разом - засідання Громадської Ради при Посольстві України в Іспанії 17.02.2008
  Ми вміємо бути разом
  Діаспора - українська національна спільнота, що проживає за межами України та зберігає духовний зв´язок з Україною.
  Люди, котрі волею долі опинились за кордоном та котрих важають на Україні виключно заробітчанами четвертої хвилі, можуть не лише працювати на чужого пана й надсилати гроші додому. Українська діаспора в світі дбає за відродження та збереження української культури та самобутності нації далеко за межами рідної землі.

  В країнах південно-західної Європи, понад десяток років, живуть та працюють кілька мільйонів наших співгромадян.
  В перші роки свого перебування на чужині, вони, звичайно, шукали роботу та можливість отримати легальний статус перебування в новій країні. Та за кілька років тисячі українських громадян усвідомили, що за кордоном найголовніше не гроші, а й наші національні традиції, унікальна українська культура, наша співоча й неповторна українська мова.
  Почали створюватись десятки українських асоціацій, метою котрих було відродження та розвиток української мови та культури, захист прав та інтересів наших співвітчизників за кордоном.
  Іспанія
  Перша українська асоціація в Іспанії появилась наприкінці дев´яностих. Зараз їх понад два десятки. Кожна з них має свій напрямок та сферу діяльності.
  Під час неодноразових зустрічей-нарад керівників асоціацій лунали пропозиції до об´єднаної співпраці усіх українських організацій. Були створені національні асоціації, федерації, котрі так і не об´єднали наших земляків. Та, мабуть, переломним в історії українського громадського руху в Іспанії стала неділя 17 лютого 2008 року. Керівники та делегати більшості українських громадських організацій Іспанії, шести українських шкіл , преса, посол України в Іспанії А. Щерба та секретар посольства Г.Гальченко зібрались на спільну нараду з обговорення координації українського громадського руху в Іспанії.
  Були заслухані звіти та проекти делегатів українських асоціацій з усієї Іспанії. Після змістовного обговорення майже одноголосно було підтримано створення Громадської Ради при Посольстві України в Іспанії, як центрального репрезентативного органу українських громадських об´єднань в Іспанії. Основними завданнями роботи Рада поставила захист національно-культурних, творчих, соціальних, економічних, вікових інтересів українців. Створення позитивного іміджу України в Іспанії та світі.
  Найбільш нагальною проблемою було визнано грубе порушення прав українців в Іспанії та відсутність ефективного захисту українців зі сторони своєї держави. Було обрано делегатів від Іспанії на цьогорічний з´їзд Світового Конгресу Українців, прийнято резолюції та підписано звернення до низки українських міністерств з проханням про надання допомоги у вирішенні першочергових проблем.
  Наскільки ж ефективною буде робота новоствореної Ради та як її члени бачать майбутню співпрацю:
  Юрій Чопик, голова асоціації «Українська громада Іспанії за права честь і гідність»: «Я вважаю, що створення Ради - перший і позитивний крок до порозуміння і виваженої співпраці усіх громадських організацій. Переміг дух практичності і раціональності спільних дій. Але це також екзамен для багатьох: "чи зуміють працювати злагоджено для добра української громади".
  Володимир Петрущак, голова асоціації українців в Каталунії «Червона Калина» (Барселона): «Ефективність роботи Ради залежить від нас самих, від нашого бажання співпрацювати. Дискусії та обмін досвідом на засіданнях Ради, ось що нам необхідно.».
  Я впевнений, що кожний з нас докладе максимум зусиль для ефективної праці на користь наших громадян. Ми українці. Ми вміємо працювати разом.
  Секретар Громадської Ради при Посольстві України в Іспанії,
  Давид Ляхович  Давид Ляхович, секретар Громадської Ради при Посольстві України, під час засідання Ради

  Лідери українських асоціацій на початку засідання громадської ради, в приміщенні Посольства України в Іспанії

  Керівники українських асоціацій в Іспанії, після засідання, територія Посольства України в Іспанії

  Представники українських асоціацій в Іспанії, після засідання, територія Посольства України в Іспанії


  Усі фото: Лариса Шіпко, головний редактор журналу "Українське Коріння"

  20.02.2008
  info
  Обмен кнопками
   
  Правовая информация Авторские права Политика конфиденциальности