УКР РУС
Додому  Контакти  Мапа сайту 
 • Оголошення
 • Каталог посилань
 • Фотографії Іспанії
 • Словник
 • Форум
 • На форумі
 • Cдам квартиру в Барселоне. [clasesencasa, 19:37]
 • особенности съема квартиры в Испании [clasesencasa, 19:27]
 • снять квартиру в Барселоне и окрестностях [clasesencasa, 19:35]
 • Вибори Президента України 2014 [bombero, 01:03]
 • встречу,доставлю в аэропорт Барселоны, Жироны. [viv, 09:03]
 • Сдаю виллу с видом на море на Коста Брава, Испания [viv, 09:42]
 • Индивидуальный отдых в Барселоне . [artabash125, 13:54]
 • Пользовательского поиска

  Рельєф Іспанії

  Рельєф Іспанії-  Відстань з півночі на південь Іспанії не перевищує 870 км, зі сходу на захід - 1000 км, а довжина берегової лінії - 2100 км (у тому числі приблизно 1130 км припадає на Середземне море і 970 км - на Атлантичний океан і Біскайську затоку). Від кордону з Францією на захід до мису Ортегаль уздовж берега моря тягнуться Кантабрійські гори. Тут є багато великих бухт, в яких розміщені порти. На південь від мису Ортегаль гори підходять до моря, утворивши порізане глибокими затоками узбережжя зі стрімкими скелями і численними островами. У цьому районі розташовані рибальські порти Ла-Корунья і Виго.
  На південному заході, від кордону з Португалією до Гібралтарської протоки, узбережжя низинне і місцями болотисте, тут єдиний зручний порт - Кадис. На схід від Гібралтару до мису Палос на Середземному морі немає прибережних рівнин, а тільки передгір´я Кордильєри-Пенібетики.
  Зате на північ від мису Палос фрагментарно розвинуті прибережні рівнини, розділені розломами гір. Головні порти у цьому районі - Картахена, Валенсія і Барселона. Іспанія розташована на масивному піднятому плоскогір´ї Месета, яке утворене переважно стародавніми кристалічними породами у сполученні з альпійськими горами, що сформувалися у палеогені та неогені.
  Серед порід виділяють докембрійські кристалічні сланці та гнейси з численними гранітними інтрузіями. В епоху герцинського горотворення плоскогір´я Месета зазнало загального тектонічного підняття, а потім процесів складоутворення і диз´юнктивних дислокацій. Близько 1 млн років тому Месета знову піднялося до рівня 600 м і набуло загального нахилу з північного сходу на південний захід. Саме тому три великі ріки - Дуеро, Тахо і Гвадіана - течуть у цьому напрямку через територію Месети до Атлантичного океану.
  Плоскогір´я Месета займає 2/3 території Іспанії й обрамлене високими горами. Крім того, у його центральних районах височать великі хребти Центральних Кордільєрів (у тому числі Сьєрраде-Гвадаррама з вершиною Пеньялара (2430 м) і Сьєрра-де-Гредос з вершиною Альмансор (2592 м).
  Ці гори розділяють плато Стара і Нова Кастилія.
  Плато складені товщами осадових порід і алювіальних відкладень і мають винятково плоский і монотонний рельєф. Лише місцями містяться основи довгастої форми - фрагменти стародавніх річкових терас. На південь від Нової Кастилії піднімаються Толедські гори (найвища точка - гора Корочо-де-Росигальдо, 1447 м). Далі на південь розташовані два плата: Естремадури і Ла-Манчі, що входять до складу Месети. Південна частина Месети Сьєрра-Морена піднята на висоту 900 м (найвища точка - гора Естрелья, 1299 м). СьєрраМорена круто обривається до великої Андалузької низовини. Ріка Гвадалквівір впадає в Кадиську затоку; недалеко від її гирла - велика заболочена територія Національного парку Доньяна.
  На південному сході Іспанії простягаються складчасті гори Кордильєри-Пенібетика з найвищою вершиною країни - горою Муласен (3482 м), увінчаною снігами і льодовиками, що займають найбільш південне положення у Західній Європі.
  Іберійські гори відокремлюють Месету від Арагонського плато і мають дугасту форму. Місцями вони перевищують 2100 м (до 2313 м у Сьєрре-дель-Монкайо). Ріка Ебро бере початок у Канта брійських горах, тече на південний схід і перед тим як впасти у Середземне море прорізає ланцюг Каталонських гір. Місцями її русло протікає через глибокі, майже непрохідні каньйони. Води Ебро інтенсивно використовують для зрошення, без якого було б неможливе землеробство на прилеглих рівнинах.
  Невисокі Каталонські гори (середні висоти 900-1200 м, вершина - гораКаро, 1447 м) випли вають протягом 400 км майже паралельно до бе рега Середземного моря і фактично відокремлю ють від нього Арагонське плато. Ділянки прибе режних рівнин, розвинуті в Мурсії, Валенсії і Ка талонії на північ від мису Палос до кордону з Францією, відрізняються високою родючістю.
  З півночі Арагонське плато облямовують Піренеї. Вони простягаються майже на 400 км від Середземного моря до Біскайської затоки й утворюють потужний нездоланний бар´єр між Піренейським півостровом та іншою частиною Європи. Ці складчасті гори, що сформувалися в третинний період, місцями перевищують 3000 м; найвища вершина - пік Ането (3404 м). Західним продовженням Піренеїв є Кантабрійські гори, що також мають субширотне простягання. Найвища точка - гора Пенья-Прієта (2536 м). Ці гори утворилися у результаті інтенсивного складоутворення, розбиті розломами і сильно розчленовані під впливом річкової ерозії.

  SPAIN
   
  Правова інформація Авторські права Політика конфіденційності