УКР РУС
Додому  Контакти  Мапа сайту 
 • Оголошення
 • Каталог посилань
 • Фотографії Іспанії
 • Словник
 • Форум
 • На форумі
 • Cдам квартиру в Барселоне. [clasesencasa, 19:37]
 • особенности съема квартиры в Испании [clasesencasa, 19:27]
 • снять квартиру в Барселоне и окрестностях [clasesencasa, 19:35]
 • Вибори Президента України 2014 [bombero, 01:03]
 • встречу,доставлю в аэропорт Барселоны, Жироны. [viv, 09:03]
 • Сдаю виллу с видом на море на Коста Брава, Испания [viv, 09:42]
 • Индивидуальный отдых в Барселоне . [artabash125, 13:54]
 • Пользовательского поиска

  Іспанія

  Іспанія розташована в південно-західній частині Європи, на Піренейському півострові. Межує з Португалією, Францією, Андоррою, Гібралтаром, Марокко. Омивається Середземним морем і Атлантичним океаном.

  Офіційна назва: Королівство Іспанія

  Столиця: Мадрид (3.128.600 млн. осіб)

  Територія: 504 782 кв. км.

  Населення: 44.708.964 ( станом на 2006 р.)

  Релігія: Римо-католицька

  Грошова одиниця: 1 євро = 100 євроцентів

  Державний гімн Іспанії: "La Marcha Real" (Королівський марш)

  Час: Іспанія живе за середньоєвропейським часом (з переведенням часу на літній період).Відстає від київського на 1 год., на Канарських осровах на 2 год.

  Мова: В Іспанії в основному розмовляють чотирма мовами: іспанською, баскською, каталонською і галісійською. Державною і найпоширенішою мовою в країні є іспанська (кастильська).

  Інтернет-домен: .ES

  Клімат:

  Майже вся Іспанія розташована в субтропічному поясі і за своїми природним умовами в цілому близька до інших середземноморських країн, але в той же час вирізняється і значною своєрідністю. Це пов’язано, насамперед, з відокремленістю Піренейського півострова від решти Європи, близькістю до Африканського континенту, а також складним впливом гірського рельєфу і двох величезних акваторій - Атлантичного океану та Середземного моря. На більшій частини Іспанії, особливо на її східному узбережжі, клімат типово середземноморський, з сухим спекотним літом, м’якою дощовою зимою, ранньою весною і довгою теплою осінню. Дощі бувають найчастіше у вигляді коротких зимових злив. Середні температури найбільш спекотного місяця (липень) сягають 18-20 °C в прибережних районах півночі і північного заходу і 26°C на середземноморському узбережжі. У південній Іспанії до 200 днів на рік середньодобова температура не опускається нижче 25°C. Середні температури січня від 8-10 °C у північній й середній частині, до 10-12 °C в південній. У розподілі протягом року числа безхмарних днів в різних частинах території Іспанії також існують суттєві відмінності. Мінімальна кількість сонячних днів (30 днів на рік) спостерігається на північно-західному атлантичному узбережжі, тоді як на узбережжі Середземного моря майже цілий рік світить сонце (понад 150 днів на рік).

  Склад Іспанії

  Іспанія знаходиться на південному заході Європи на Іберійському півострові, і займає 80% його території, а інші 20% приходяться на Португалію. Крім того до складу Іспанії входять Балеарські Острови (Майорка, Менорка й Ібіса), у Середземному морі, Канарські Острови ( що складаються із семи островів і декількох острівців) в Атлантичному Океані, на південному сході півострова навпроти узбережжя Марокко. А також до складу Іспанії входять міста Сеута і Мелілья на Півночі Африки. Іспанія займає третє місце в Європі по довжині своєї території і п’яте по кількості населення. На Півночі, у Піренеях, межує із Францією й Андоррою.

  Детальніше >>
  Історія Іспанії

  Доісторичні часи.

  Найдревніші археологічні знахідки в Іспанії відносяться до 30.000-50.000 до нашої ери. Це і так названий "hombre de Orce" (фрагменти черепа, знайдені неподалік від Орсе), і наскальний живопис, і т.п. До найбільш значимих знахідок на території Іспанії можна віднести останки з печер Cova Negra у Хативі (Jativa) і Pinar у Гранаді (Granada).

  Детальніше >>
  Іспанська мова

  Іспанська мова є однією з найбільш розповсюджених мов на всій планеті. Вона займає четверте місце за поширенням та впливом серед мов світу. Іспанською мовою розмовляють близько 400 мільйони людей. Сучасна іспанська мова є результатом еволюції багатьох тисячоліть, під час якої різні мови жителів Іберійського півострова видозмінювались під впливом римських завойовників, готів й арабів. Наприкінці XV століття, з об’єднанням королівств Кастилії й Арагону, котрі встановили свій вплив на більшій частині півострова, мова Кастилії - кастильська (castellano) - була установлена над іншими мовами й діалектами і пізніше була перенесена іспанськими першовідкривачами, конкістадорами й місіонерами до Західної півкулі та інших частин світу.

  Детальніше >>
  Освіта в Іспанії

  Для освіти в Іспанії характерне сполучення багатовікових академічних традицій з динамічністю навчальних програм, що адаптуються до потреб сьогоднішньої Європи. Широкі можливості професійного ринку Іспанії залучають молодь різних країн до освіти в Іспанії. Багато хто з них розглядають питання освіти в Іспанії як перший щабель своєї майбутньої професійної кар’єри в цій країні й інших країнах Європейського Союзу.

  Детальніше >>
  Напої Іспанії

  Кава - це невід’ємна частина культури Іспанії. Можна сказати, що кава в Іспанії навіть важливіша, ніж де б то не було.

  Отже, яку каву готують іспанці? Багато чого тут залежить від молока.

  Детальніше >>
  Іспанська кухня

  Однією з найбільш визначних пам’яток Іспанії є, поза всяким сумнівом, її кухня - одна з найкращих у світі за якістю і розмаїтістю продуктів. Не можна серйозно говорити про існування національної кухні, швидше за все йдеться про численні регіональні кухні, на кожну з яких вплинули кліматичні умови і власний спосіб життя.

  Іспанська кухня поділяється на регіональні кухні. І кожна з них має свої особливості. Адже вони напряму залежать від того, які продукти використовуються для приготування страв.

  Детальніше >>
  Цікаво про Іспанію
  Детальніше >>
  Відпочинок в Іспанії

  Відома своєю історією, мистецтвом, боями биків, фламенко, пляжами й майже всіма сонячними днями в році, це без сумніву, Іспанія, але не тільки цим, а – багато чим іншим. Ця земля протягом багатьох сторіч була одним з культурних центрів Європи. Як великі міста, так і невеликі селища, зберігають у собі пам’ятники античності або безсумнівної художньої цінності, не кажучи вже про неординарні природні місця, якими рясніє старий півострів.

  Детальніше >>
  Туризм Іспанії

  В Іспанії питання туризму координує Державний секретаріат з питань торгівлі, туризму та малого бізнесу, підлеглий Міністерству економіки. Крім Держсекретаріату Міністерству підпорядковуються: Центральна дирекція з туризму ( адміністративні питання, розробка загальних напрямів державної політики у сфері туризму); готельна мережа "Paradores" (83 готелі, розміщені в будинках, що становлять історичну цінність); два виставково-конгресних центри ( в Мадриді й Малазі) та Іспанський інститут туризму - "Turespaca".

  Детальніше >>
  Нерухомість в Іспанії

  Нерухомість в Іспанії відповідно до законодавстава визначають як будинки, будівлі, дороги і споруди, котрі закріплені до землі, а також дерева, рослини, плоди на деревах і на корнях. До цоього поняття відносяться машини, інструменти, обладнання, призначені власником для обробки землі або експлуатації будівлі. Принцип "прив"язаності" нерухомості до землі міститься в Цивільному кодексі Іспанії.

  Детальніше >>
  Міжнародні фестивалі Іспанії
  Детальніше >>
  Іспанська література / Література про Іспанію

  В цьому розділі представлено літературу так чи інакше пов´язану з Іспанією.

  Детальніше >>
  Економіка Іспанії

  У 1950-х роках Іспанія перетворилася з аграрної країни на індустріальну. За обсягом промислової продукції Іспанія посідає п"яте місце в Європі і восьме - у світі. У другій половині 1980-х років економіка Іспанії була найбільш динамічною в Європі, середньорічний приріст валового внутрішнього продукту (ВВП) становив 4,1% у 1986-1991 роках. Спад світової економіки в 1990-х роках спричинив різке зниження приросту ВВП до 1,1% у 1992 році. Одночасно загострилася проблема безробіття. Частка безробітних в Іспанії у 1994 р. сягнула 22% (найвищий показник для країн ЄС).

  Детальніше >>
  Українсько - іспанське співробітництво
  Уряд Королівства Іспанія визнав Україну як незалежну державу 31 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини між Україною і Королівством Іспанія були встановлені 30 січня 1992 року шляхом підписання у Празі спільного комюніке. У серпні 1992 р. розпочало функціонування в Києві постійне дипломатичне представництво Королівства Іспанія в Україні. Візит Міністра закордонних справ Іспанії Франсіско Фернадеса Ордосеса в Україну 23 квітня 1992 року сприяв розвитку двосторонніх відносин. Під час цього візиту сторони підписали меморандум про консультації між Урядами двох країн, який передбачав, зокрема, періодичне обговорення міжнародних питань, теми роззброєння та двосторонніх відносин.8 лютого 1994 Іспанію відвідав з офіційним візитом Міністр закордонних справ Іспанії А.Зленко, якого супроводжувала група українських підприємців. Українського Міністра прийняв Король Іспанії Х.Карлос, відбулися зустрічі із Главою Уряду Іспанії Феліпе Гонсалесом та іншими міністрами. В ході візиту був парафований текст договору про дружбу і співробітництво між двома державами.
  Детальніше >>
  Поштові індекси населених пунктів Іспанії
  Поштові індекси населених пунктів Іспанії
  Детальніше >>
  Таррагона
  Таррагона (столиця Ближньої Іспанії в часи Римської Імперії), зберігає численні архітектурні пам´ятники цього періоду. Стіни, що оточують історичну частину міста, були зведені в ІІІ столітті до н.е., після цього вони піддавалися реформації в Середньовіччя.
  Детальніше >>
  Жирона (Херона)

  У долині річки Тер, у місці злиття чотирьох рік, перебуває місто Жирона (Херона). Одна з цих річок - Оньяр (Onyar), розділяє історичну й сучасні частини міста. Старовинна частина цього каталанского сучасного міста зберігає сліди його довгої історії, з тих часів, коли Жирона (Херона) була заснована римлянами в І столітті до н.е.

  Детальніше >>
  SPAIN
   
  Правова інформація Авторські права Політика конфіденційності