УКР РУС
Додому  Контакти  Мапа сайту 
 • Оголошення
 • Каталог посилань
 • Фотографії Іспанії
 • Словник
 • Форум
 • На форумі
 • Cдам квартиру в Барселоне. [clasesencasa, 19:37]
 • особенности съема квартиры в Испании [clasesencasa, 19:27]
 • снять квартиру в Барселоне и окрестностях [clasesencasa, 19:35]
 • Вибори Президента України 2014 [bombero, 01:03]
 • встречу,доставлю в аэропорт Барселоны, Жироны. [viv, 09:03]
 • Сдаю виллу с видом на море на Коста Брава, Испания [viv, 09:42]
 • Индивидуальный отдых в Барселоне . [artabash125, 13:54]
 • Пользовательского поиска
  Публікації

  В Іспанії житлове питання перетворюється на найгострішу проблему

  В Іспанії житлове питання перетворюється на найгострішу проблему

  Житлове питання разом з безробіттям і тероризмом належить до найгостріших проблем сучасної Іспанії. Особливо відчутним воно є для молоді. Часто-густо від тридцятирічного іспанця можна почути фразу: «Піду додому, а то мама зачекалася». Хоч як це парадоксально, але в країні, де 85% сімей живуть у власних квартирах, більшість іспанців у віці від 20 до 30 років змушена жити з батьками, оскільки не має можливості створити власну сім’ю через горезвісне житлове питання.

  Надхмарні ціни на житло в Іспанії

  Опитування студентів і дипломованих фахівців- початківців показало, що 90% із них вважали б за краще жити незалежно від батьків, але 78% залишаються в отчому домі.

  Причин вести такий спосіб життя сила- силенна. Перш за все це висока ціна на нерухомість і слаборозвинений ринок оренди. В останні десятиріччя ціна на нерухомість в Іспанії зростає випереджальними порівняно з рештою товарних сегментів темпами, досягаючи деколи 15—18% у рік. Відсутність же законодавства, яке б надійно захищало орендодавця, призводить до того, що люди, котрі володіють кількома приміщеннями, відмовляються здавати їх в оренду.

  Середня ціна за 1 м2 житла в Іспанії — більш ніж 2500 євро. У столиці і великих містах, таких як Барселона, вартість 1 м2 значно вища — близько 4 тис євро. З урахуванням того, що зарплата молодих фахівців у середньому по країні становить 870 євро, а у великих містах — близько 1200 євро, то думка про купівлю квартири в Іспанії на свої гроші мало кому приходить у голову.

  Групова оренда житла в Іспанії

  Іспанський уряд намагається знайти вихід зі становища, що склалося в сфері нерухомості в Іспанії. Напередодні глава Міністерства комунального господарства Марія- Антонія Трухільйо обнародувала план на 2009—2012 рр., згідно з яким усім іспанським громадянам, котрі того потребують, надаватиметься в оренду квартира за доступною ціною. Минулого року міністерство надало 91237 житлових приміщень, 52 тис. з яких здавалися. Згідно з цим планом студентам буде надано 10 тис. маленьких квартир площею 30—40 м2 за ціною від 100 до 200 євро в місяць.

  Більше половини студентів, які приїхали з інших міст, сьогодні орендують квартири групами по 3—5 чоловік, скидаючись по 150—300 євро з людини в місяць. Двадцятитрирічний студент факультету у зв”язках із громадськістю Хесус-Мануель Йєгуас університету Гранади схвалює ініціативу уряду: «Це гарна пропозиція, оскільки винаймати квартиру зараз дорого. Та й до того ж ділити квартиру з незнайомими людьми завжди важко».

  Феномен пізніх шлюбів в Іспанії

  З іншого боку, серед молоді є й такі, кого пропозиція Міністерства комунального господарства не влаштовує.«Нам пропонують жити в крихітних квартирах по 30 м2, на мій погляд, вони дуже тісні. Якщо таке житло мені здаватимуть по 200 євро в місяць, то краще я житиму в більш просторій квартирі, хай навіть мені доведеться ділити її з кимось»,— каже студентка правового факультету в Мадриді Палома де Луна.

  За оцінками іспанських експертів, перспектив у іспанської молоді мало, в них є тільки обіцянки уряду. Розраховувати на те, що можна буде купити квартиру в Іспанії, взявши іпотечний кредит, також не доводиться, оскільки молодим людям ледве вистачає коштів на проживання. Цей факт також пояснює феномен пізніх шлюбів у Іспанії, весілля тут справляють ближче до 30 років і пізніше. На думку аналітиків, держава робить спроби вирішення молодіжної проблеми, проте до її реального розв”язання ще дуже далеко.

  Делікатне питання

  Проте не можна сказати, що житла в Іспанії не вистачає: в будь-якій, навіть невеликій, фірмі з купівлі- продажу нерухомості є пропозиції на будь-який смак. Минулого року в країні було побудовано більше ніж 800 тис. одиниць житла. Проблема, швидше, в іншому: в людей немає грошей на його купівлю. Заборгованість населення зростає день у день, як і ціни на квартири, минулого року зростання вартості житла в Іспанії становило 9,1%. Причому цей показник є найнижчим за останні сім років. Експерти передбачають насичення житлового ринку й падіння цін на житло в Іспанії.

  Тим часом, за даними Національного інституту статистики (НІС), у країні є понад 3 млн квартир і будинків, що пустують. Уряди всіх рівнів намагаються «активізувати» цей величезний фонд нерухомості. Але це досить делікатне питання. Спочатку треба сформулювати, що таке квартира, яка пустує. НІС визначає її як «готову до продажу чи оренди або просто занедбану». У кожній автономії є свої критерії визначення житла, що пустує, і кожна автономія намагається по-своєму розв’язати цю проблему. Таким чином, може бути як мінімум 17 визначень квартир, що пустіють,- за кількістю автономій.

  Тимчасова експропріація

  Найближче до вирішення питання про житло, що пустує, підійшли уряди Країни Басків і Каталонії. Баскський уряд вважає таким житло, що не використовується його власниками протягом одного року, і має намір увести спеціальний податок: 9 євро в день протягом першого року 12- протягом другого року 15 євро- протягом третього. Підготовлюваний автономний закон зобов”яже муніципалітети вести облік житла, що пустує. Насамперед до такого будуть віднесені всі квартири і будинки, де ніхто не зареєстрований. Далі враховуватимуться такі критерії, як витрата води і світла, свідчення сусідів та інші. Буде потрібна спеціальна поліція, яка займеться житлом.

  У Каталонії готові на тимчасову експропріацію квартир і будинків, що не використовуються протягом більше двох років. Уряд автономії пропонує експропріювати таке житло строком на шість років і здавати його в оренду за низькою ціною. Нині 184 муніципалітети ухвалили рішення збільшити податок на житло, яке не використовується. Чинне законодавство дозволяє збільшити цей податок до 50%. Поки цей захід муніципалітети не застосовують, оскільки в більшості автономій місцеві власті зайняті передвиборною боротьбою.

  Джерело: Любомир ШЕВЧЕНКО Закон & Бизнес

  Дивитись також: НЕРУХОМІСТЬ В ІСПАНІЇ

  19.11.2007
  SPAIN
   
  Правова інформація Авторські права Політика конфіденційності