УКР РУС
Додому  Контакти  Мапа сайту 
 • Оголошення
 • Каталог посилань
 • Фотографії Іспанії
 • Словник
 • Форум
 • На форумі
 • Cдам квартиру в Барселоне. [clasesencasa, 19:37]
 • особенности съема квартиры в Испании [clasesencasa, 19:27]
 • снять квартиру в Барселоне и окрестностях [clasesencasa, 19:35]
 • Вибори Президента України 2014 [bombero, 01:03]
 • встречу,доставлю в аэропорт Барселоны, Жироны. [viv, 09:03]
 • Сдаю виллу с видом на море на Коста Брава, Испания [viv, 09:42]
 • Индивидуальный отдых в Барселоне . [artabash125, 13:54]
 • Пользовательского поиска
  Публікації

  Каталонец з українською душею

  Каталонец з українською душею

  "Правду кажучи, не знаю, чи я приручив українців в Іспанії, чи вони приручили мене", - на чистій українській мові ці слова зворушливо пролунали з уст о. Йосифа Казанови і Мартoрея у храмі Святої Моніки у Барселоні минулого восьмого листопада. Саме цього дня відбулася урочиста церемонія вручення Його Святості О. Йосифу ордена «За Заслуги» ІІІ-го ступеня, присудженого йому Президентом України Віктором Ющенком. Ця почесна нагорода - визнання наполегливої праці отця на благо української діаспори в Німеччині, Фінландії, Швеції, Іспанії.

  Ініціатива Асоціації українців в Каталунії «Червона калина» про нагородження стала проявом побажаннь всієї громади. Місію вручення цього ордена виконав Генеральний Консул України у місті Барселона пан Юрій Клименко.
  Ось вже більше п´ятдесяти років о. Йосиф Казанова і Марторей плекає український дух y багатьох країнах Європи. Завдяки багатогранній діяльності отця, його наполегливості та невтомним зусиллям, сьогоднішня українська громада на території Іспанії і зокрема у провінції Каталунія, стоїть на міцному світсько-духовному грунті. Якщо на світанку формування громади до невеличкої церкви св.Надії (Esperanza) в м.Барселона приходило не більше двадцяти осіб - перші українські післявоєнні емігранти та члени їх родин, то сьогодні недільне богослужіння приємно вражає численністю людських сердець, які єднаються у молитві до Господа. О. Йосиф запалив першу іскру, яка щодня гуртує все більше і більше українців у єдину родину.
  Офіційна та вітальна частини урочистого вручення нагороди стали низкою вітань, слів шани та подяки, висловлених на ім´я отця представниками української та каталонської громад. Більше 300 осіб завітали у цей осінній вечір до храму Святої Моніки. Слідом за Генeральним Консулом паном Клименком, до привітання приєдналися Голова Асоціації українців у Каталунії "Червона Калина" Володимир Петрущак і Голова Асоціації українців "Україна" у Валенсії Михайло Петруняк. Особисто подякували отцю за його невтомну працю і члени української громади м. Гісона, Валенсія. Лише обмежений формат свята не зміг надати слово для виступу всім бажаючим. На адресу О. Йосифа надійшли численні поштові вітання з усіх куточків Європи, зокрема від делегатів українських громад у Мюнхені, Парижі, Скандинавських країнах тощо.
  Музично-поетичне намисто вітань розпочали наймолодші члени української громади у Каталунії, які водночас є учнями української суботньої школи у Барселоні. Гурт "Кредо" зачарував усіх грайливим виконанням загальновідомих українських пісень "Зелене жито" та "Одна калина", а також у виконанні гурту прозвучала "пісня далечі доріг" "Україна" на слова і музику Т.Петриненка. Хор української греко-католицької парафії мелодійно привітав отця піснями "Човен хитається серед води" та "З сиром пироги". Музичний дарунок "Дивлюсь я на небо" прозвучав для О.Йосифа та усіх присутніх у піднесеному виконанні диригента хору Миколи Ковальчука.
  З-поміж представників каталонської громади, долучився до привітання Хор Іріні, який з часу зародження українського духовного осередку у Каталунії активно допомагав О. Йосифу у проведенні літургій. На чолі з диригентом Джузепом Торресом, хор велично виконав традиційну каталонську сардану, Архангельську "Господи помилуй" та "Сеньор Сан Джорді". На завершення, голоси каталонського і українського хорів милозвучно злилися у пісні "Під твою милість".
  Орден, вручений О. Йосифу, - це символ глибокої вдячності усього українського народу, а особливо тих українців, яких стежина долі завела до далекої Іспанії. Це символ української єдності на тернистій чужині. Духовна опіка, мудре слово та щира посмішка отця зігріли сотні українських сердець промінням сили і надії. До сьогоднішнього дня
  O. Йосиф Казанова і Марторей - невідємна частина життя української громади в Іспанії.

   

   

   

  Церемонія вручення Ордену «За Заслуги» ІІІ-го ступеня Капеляну Його Святості Митрофорному Протоєрету О. Йосифу Казанові і Мартoрею (Ms. Josep Casanova i Martorell) 

  Автор: Мар´яна Божак
  Джерело: Spain.com.ua (Статтю та фотографіі надіслав Володимир Петрущак)

  07.12.2008
  SPAIN
   
  Правова інформація Авторські права Політика конфіденційності